Samochody luksusowe i terenowe.

Szwajcaria jest krajem zamożnym, z tego powodu samochody tam sprzedawane mają bogate wyposażenie,  mocne silniki, które są potrzebne aby jeździć po górach. Szwajcarzy dbają też o bezpieczeństwo, dlatego często są to auta z napędem na cztery koła, wyposażone w poduszki i kurtyny powietrzne. Oczywiście w nowszych samochodach systemy ABS i ESP są w standardzie. Licytacje obfitują w samochody terenowe i SUV.
Oprócz aut osobowych, które możemy spotkać często i na polskich drogach na licytacjach pojawiają się też samochody luksusowe i sportowe. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem auta, które rzadko pojawia się w ofertach sprzedaży samochodów używanych prosimy o napisanie do nas. 

Koszt sprowadzenia samochodu ze Szwajcarii

Opłaty

W wyliczeniach nie uwzględniam kosztu transportu. Samochód sprowadzony na osobę fizyczną
Samochody odprawiamy na granicy niemieckiej, tam VAT jest 19%.
Cena samochodu x 10% cło (jeśli samochód wyprodukowany jest poza UE )
Teraz od ceny samochodu + cło liczymy VAT x 19%

Dla przykładu:
1000 (cena samochodu) x 10% cło = 100
1100 x 19% VAT = 209
Do zapłaty 100 + 209 = 309z
Za zrobienie dokumentów odprawy zapłacimy ok. 50 EURO
Jeśli samochód wyprodukowano na terenie UE płacisz tylko VAT.

Opłaty w Polsce

Najpierw trzeba zapłacić akcyzę w zależności o pojemności. Poniżej 2000 cm3 3,1 %, powyżej 18,6%. O ile pierwszy pierwszy próg jest niski, to drugi może już uderzyć po kieszeni.

Dlatego sprowadzając samochód zwłaszcza uszkodzony warto wziąć opinię rzeczoznawcy. Koszt pewnie różny, od 150 zł.
W opisie rzeczoznawcy znajdziemy pozycje.

  1. korekta za liczbę właścicieli (przy 2, ty jesteś drugi) -3%
  2. aktualność badań technicznych - brak -4%
  3. konieczne naprawy pojazdu (wyliczenia rzeczoznawcy) -xx%
  4. indywidualny zakup za granicą -8%
  5. korekta za przebieg (może być - lub +)

Liczy się to od średniej ceny rynkowej pojazdu. Mniej więcej się zgadza jeśli uśrednić ceny np. Allegro.
Opinia rzeczoznawcy może się przydać także w wypadku kontroli organu skarbowego. Poza tym sądzę, że nawet przy niewielkich uszkodzeniach koszt rzeczoznawcy zamortyzuje się w mniejszej akcyzie.

Z opinią rzeczoznawcy idziemy do agencji celnej, która przygotuje nam dokumenty do akcyzy i tłumaczenia niezbędne w Wydziale Komunikacji. Koszt tej całej operacji ok. 100 - 150 zł. Choć pewnie będą wyjątki.
Celnicy weryfikują wyliczenia i czasami (z reguły) podnoszą nieco kwotę do zapłacenia. Jeszcze jest do zapłacenia oplata skarbowa 17 zł.

Ale teraz już mamy z górki. Jeszcze tylko 256 zł - dowód, tablice, książka pojazdu i 500 zł opłata recyklingowa i przegląd techniczny 100 zł.

Stan na rok 2012.

 
Jak kupić z samochód z licytacji w Szwajcarii

Samochody z ofert szwajcarskich firm ubezpieczeniowych wystawione do licytacji są kupowane przez ARM Handels AG na Państwa zamówienie. Po wybraniu pojazdu z naszego Katalogu Licytacje, lub z oferty tekstowej prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów.
Istnieje możliwość uzyskania poszerzonej informacji na temat stanu technicznego pojazdu i dodatkowych zdjęć, które wyślemy na podany przez Państwa adres e-mail.
Ponieważ oferty ubezpieczalni są ograniczone czasowo preferujemy kontakt telefoniczny.
Nasza prowizja za wylicytowany samochód wynosi 10%. W przypadku droższych samochodów istnieje możliwość negocjacji wysokości prowizji.
Ze swojej strony zapewniamy legalne pochodzenie samochodu, zakup wskazanego przez Państwa pojazdu na aukcji. W cenie prowizji wliczone jest dostarczenie go we wskazanie miejsce w Szwajcarii. Dodatkowo można  skorzystać z naszej oferty transportowej.

Zapraszamy.

 
Wybrane licytacje

W prezentowanych na naszej stronie licytacjach staramy się prezentować te samochody, które są naszym zdaniem najbardziej atrakcyjne. Oczywiście przy ograniczonym wyborze zdajemy sobie sprawę, że często nasza oferta może być nietrafiona.
Dlatego zachęcamy do częstego odwiedzania naszej strony, lub poinformowania nas jakiego pojazdu szukacie.
Weźmiemy pod uwagę Państwa sugestie i postaramy się umieścić go go na stronie, a także poinformować o tym wysyłając Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Nie zawsze umieszczamy wszystkie fotografie licytowanego pojazdu, ograniczając się do tych zdjęć, gdzie widoczne są najważniejsze cechy lub uszkodzenia.
Przebieg samochodu, datę pierwszej rejestracji i inne informacje podajemy zgodnie z tą umieszczoną w aukcji. Na życzenie możemy wysłać rzut z ekranu przedstawiający interesująca Was licytację.

 
Ceny transportu samochodu ze Szwajcarii do Polski

Transport zakupionego u nas samochodu osobowego na trasie Szwajcaria - Zgorzelec - Piotrków Trybunalski - Lublin to koszt 1400 zł.
Cena za transport w inne miejsce w Polsce jest ustalana indywidualnie.

 
Jak kupić z samochód ze Szwajcarii z Garażu ARM

Samochody w ofercie ARM Handels AG Autohandel dostępne są od ręki. Wystarczy zadzwonić lub wysłać e-mail w celu uzgodnienia formy płatności i transportu. Lub przyjechać na miejsce i odebrać pojazd.